2023-2024 Bölgesel Amatör Lig (BAL) sezonu için hazırlıklarına devam eden Eskişehirspor, dün oynan hazırlık maçında karşılaştığı Kilis Belediyespor’u 3-1 mağlup etti. Teknik Patron Baş ilk olarak hazırlık maçlarını değerlendirerek, “Ben Çeşme maçında söylendiklerimi yineliyorum. Lig başlamadan bizim çaba harcadığımız gelişim sürecimiz şampiyon olana kadar devam edecek. Biz savunmadaki yerleşkeleri çalıştık, orta sahadaki yerleşkeleri çalıştık. Şimdi üçüncü bölgedeki geçiş oyunlarıyla doğru atağı nasıl tamamlarız ve sonuçlandırırız bunu çalışacağız. Biz her maçtan bir ders alıyoruz” şeklinde konuştu.

Kimden nasıl verim alırız

“Hangi oyuncuyu nasıl değerlendireceğimizi bu kadar geniş kadroda kimden nasıl verim alacağımızı bu maçlarda görüyoruz” diyen Baş, “Biz ilk yarı alınması gereken oyunu oynadık ve alınması gereken dersleri aldık. Kilis de yabana atılacak bir takım değil. İyi bir ekibe karşı kendi sahamızda ilk kez oynadık ve buranın manevi atmosferi de etkiliyor. Sergilediğimizi oyunu sonuç almaya dayalı oynayınca bu takımı kimse durduramayacak” dedi.

10 pozisyondan 3’ü gol

Kilis maçı hakkında konuşan Baş, “Başlangıçta rakibin kalemize geldiği ilk top gol oldu. Biz hatası ile kalecimizi seviyoruz. Takım için çok daha resmi boyuttaki maçta başlangıçta böyle geriye düşmek sıkıntı olabilir. Golün ardından gösterdikleri performans iyiydi. İlk yarıda analizcimize sorduk ve 10 tane gol olabilecek pozisyondan 3’ünü gole çevirdik” ifadelerine yer verdi.

Hatalarımızı telafi etmek için

İbrahim Baş, “Tüm oyuncularımızı kullanmamız gerekiyor. 60 dakika oynatmamız gereken oyuncuları oynattık. Diğer bekleyen oyuncularımızı da hazır hale getirmek için şans veriyoruz. Biz içimizde kenetlendik. Şurada aldığın galibiyetle şampiyon olmuyorsun. Kaybettiğin maçla puan kaybetmiyorsun. Bu maçlar hatalarımızı telafi edebilmek için oynuyoruz. Bu takımın potansiyelini lig başlayınca çıkartacağız. Lig maçları çok farklı olur. Ligde de çok daha farklı bir Eskişehirspor olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha fazla adapte oluyoruz

Siyah Kırmızılı takımın orta saha oyuncularından olan Doğukan Bülbül, 3-1 kazanılan Kilis maçı sonrası ES TV’ye açıklamalarda bulundu. Bülbül, “İlk yarı ve ikinci yarıda iyi oyun oynadık. Şanssız bir gol yedik. Sonuç olarak kazanmayı bildik. İyi bir oyun oynadık. Takım kendini toparladı. Daha fazla adapte oluyoruz. Kendimizi daha fazla veriyoruz maçlara. Kimsenin şüphesi olmasın, bu takım şampiyon olacak. Takıma adapte oldum. Abiler ve arkadaşlar takım olarak bir aile olduk. Stadımız ve tesislerimiz çok iyi. Ben ilk hafta cezalıyım. O yüzden üzgünüm. Ama ilk hafta geçince bu takımın vazgeçilmezi olacağım” şeklinde konuştu.

Tavşanlı’da gençler voleybol ile spora katılıyor Tavşanlı’da gençler voleybol ile spora katılıyor

Ligle beraber seriye başlayacağız

Kilis maçında 2 kez fileleri havalandıran Ercan Kuruçay, ES TV’ye değerlendirmede bulundu. Kuruçay, “Son hazırlık maçı gayet güzel geçti. Gün geçtikçe daha iyi oluyoruz. İnşallah haftaya ligle beraber seriye başlayacağız. Maç atmosferi bir başka oluyor. Ben maç futbolcusuyum. Her sene bir grafiğim var. Bu sene de grafiğime aynı şekilde devam etmek istiyorum. İlk geldiğimde de söyledim. Bu şehrin futbol ışıklarını yeniden yakacağız. Gün geçtikçe daha iyi oluyoruz. Bu maçta daha istekli bir rakiple oynadık. Bu atmosferle ve taraftarlarımızla birlikte daha iyi olacağız. Bizleri desteklesinler oyuncu arkadaşlarımızın da performansları 2-3 katına çıkacak. Haftaya taraftarlarımız maçımıza gelsin bize destek olsun ve bizde o kupayı şehre getireceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.