Mihallıççık Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 'Kadın Sağlığı ve İletişim' seminerine ilçedeki kadınlar büyük ilgi gösterdiler. Seminerde Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Çalışmaları Müdürlüğü uzmanları tarafından kadınlara detaylı bilgilendirme yapıldı.

Seminerde Kadın Çalışmaları Müdürlüğü uzmanları tarafından kadınların bir araya gelerek koruyucu sağlık yaklaşımında temel üreme sağlığı konularını konuşmaları, doğru bildikleri yanlış bilgilerini yeniden düzenlemeleri, temel cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında doğru bilgilere erişmeleri ve koruyucu sağlık davranışları konusunda rol almaları konusunda bilgi verildi.

Uzmanlar tarafından seminerde aynı zamanda sağlık bilgilerinin geliştirilmesi, aile ve toplum içindeki konumlarını iyileştirmeyi ve interaktif bir ortamda katılımcı metotlarla birbirlerinin deneyimlerini duyma imkanı sağlandı. Aile bireyleri, yakın çevre ile sağlıklı iletişim kurmanın yolları üzerine detaylı bir bilgilendirme de yapılırken seminer, katılımcıların merak ettikleri sorulara yanıt bulduğu soru cevap bölümü ile sona erdi. HM