Eskişehir'de hareketli gece, araç içine saklı bulundu! Eskişehir'de hareketli gece, araç içine saklı bulundu!

Eskişehir’de Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın karşılaşmalarını heyecanla takip eden fanatik futbol severler forma satışlarını yüzden 100’den fazla arttırarak esnafın yüzünü güldürdü.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu son maçında dün Çekya ile çıktığı maçtan 2-1 galip gelerek son 16’ya kaldı. Yurt genelindeki birçok vatandaş milli takımın EURO 2024 macerasını hep birlikte takip ederken, Eskişehir’deki spor mağazalarında forma satışlarının yüzde 100’den fazla arttığı öğrenildi. Milli maçların başlamasıyla birlikte büyük bir yoğunluk yaşayan esnaf, vatandaşlara ürünleri yetiştirmekte zorluk yaşadıklarını belirtti. Eski sezonlara ait formaların 500 ila bin lira arasında satıldığını ifade eden esnaf, yeni formaların fiyat aralığının ise 2 bin 700 ila 3 bin 900 civarlarında olduğunu dile getirdi. Milli takımın en az yarı finale kadar çıkmasını bekleyen işletmeciler, ilerleyen günlerde işlerinin daha da yoğunlaşabileceğini öngördüklerini söyledi.

"Bazen öyle yoğunluk oluyor ki vatandaşlar dükkana girmekte zorlanıyor"

Spor malzemeleri satan esnaf Bekir Kocabıçak, "Satışlar çok güzel. Özellikle Arda Güler, Hakan Çalhanoğlu ve Kenan Yıldız’ın formaları tercih ediliyor. Milli maçların başlamasıyla birlikte satışlarımız yüzde 100’den fazla arttı. Formalar eskiden 1 satıyorsa şu anda 10 satıyor diyebiliriz. Stokta bazen sıkıntı oluyor ancak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) istediğimiz ürünleri anında ulaştırıyor. Ürün stoğu çok olduğundan en fazla 1-2 gün içerisinde yenilerini getirmemiz mümkün oluyor. Bazen öyle yoğunluk oluyor ki vatandaşlar dükkana girmekte zorlanıyor. Tabii ki bu süreçte milli takımımıza da güveniyoruz. En az yarı finale kadar çıkacaklarına inanıyoruz. Eskişehir’deki gençlerin Arda Güler gibi sporcularımızı örnek almasını bekliyoruz" dedi.

Kaynak: iha