Eskişehir Battalgazi Ortaokulu öğrencileri, düzenlenen yıl sonu kutlamalarında ‘Ah Şu Gençler’ adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Eskişehir'de yasak var ama uyan hiç yok! Eskişehir'de yasak var ama uyan hiç yok!

İlkokul, ortaokul ve liselerde 2023-2024 eğitim öğretim yılının bitmesine çok az bir süre kaldı. Yaz tatiline girmeden önce ülke genelindeki okullarda çeşitli kutlamalar yapılırken, bir kutlama da Eskişehirli öğrenciler tarafından yapıldı. Eskişehir Battalgazi Ortaokulu, 3 Haziran tarihinde görkemli bir tören düzenledi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, yazar Turgut Özakman’ın ünlü eseri olan ‘Ah Şu Gençler’ adlı iki perdelik tiyatro oyunu sergilendi. Tiyatro oyununda, Türkçe öğretmeni Mustafa Özdemir’in yönetmenliğini yaparken, dekor ve kostümü ise resim öğretmeni Nimet Höcek’in üstlendiği belirtildi. Öğretmenler odasının dayanışmasıyla sahnelenen tiyatronun yanı sıra, matematik öğretmeni Gülsüm Akkuş’un yönettiği halk dansları gösterisi de izleyenlere sunuldu.

Çekimlerini Ömer Toköz’ün yaptığı gecenin kapanış konuşmasını yapan Battalgazi Ortaokulu Okul Müdürü Gökhan Ayter, "Okullardaki mutluluğun kaynağı sanatsal çalışmalardır. Çalışmalara emek veren ögretmen ve öğrencilerimize minnettarız" dedi.

Kaynak: iha