Tekstil atölyesi ile hem tasarruf yaptıklarını hem de istihdama katkıda bulunduklarını kaydeden Başkan Kurt, Odunpazarı Tekstil Atölyesi’nin büyüyecek bir atölye olduğunu vurguladı.

Odunpazarı Belediyesi açtığı ‘Tekstil Atölyesi’ ile hem kendi bünyesinde açılan kurslarda eğitim alarak başarılı olan kadınlara iş istihdamı sağlıyor, hem de belediye personelinin iş kıyafetleri ve güvenlik personelinin zorunlu üniformalarını Tekstil Atölyesinde üreterek, tasarruf ediyor.Odunpazarı Tekstil adı verilen tekstil atölyesi, Odunpazarı AŞ. bünyesinde istihdam edilen belediye personelinin yazlık iş kıyafetlerini üretti. Dışarıdan alınan kıyafetlere göre hem daha uygun fiyata mal edilen bu elbiseler, hem de daha sağlıklı ve iyi kumaşlar kullanılarak üretildi.

UYUYAN GÜZEL SAHNELENDİ UYUYAN GÜZEL SAHNELENDİ

TAŞERONU KALDIRMALIYIZ

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Tekstilde üretilen bu iş kıyafetlerini Fen İşleri ve Ulaşım İşleri Müdürlüğünde çalışan belediye personeline takdim etti. İş kıyafetleri şantiyede gerçekleştirilen törenle personele dağıtılırken, törene Belediye İş Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak ile sendika yönetici ve iş yeri temsilcileri katıldı. Törende konuşan Başkan Kurt, emeği geçen herkese teşekkür etti. “Biz az parayla çok iş yapmak zorunda olan bir belediyeyiz. Solcu bir belediyeyiz, taşeronu aradan kaldırarak kendi işimizi kendimiz yapmak zorundayız” diyen Başkan Kurt, taşeron sisteminin sömürü sistemi olduğuna dikkat çekti. Odunpazarı Belediyesi’nin işçilerin iş kıyafetlerini Odunpazarı Tekstilde üreterek tasarruf yaptığının altını çizen Başkan Kurt, aynı zamanda da istihdama katkıda bulunduklarını vurguladı. “Bundan sonraki süreçte bütün giysilerimizi kendimiz üreteceğiz, belediyenin bütün ihtiyaçlarını kendimiz üreteceğiz” diyen Başkan Kurut, Alpu ve Bilecik Belediyesinin de iş kıyafetlerini bu atölyede ürettiklerini duyurdu. Bu atölyenin artık küçük geldiğini sözlerine ekleyen Başkan Kurt,  “Bu atölye genişleyecek bir atölye, bu atölye büyüyecek bir atölye ve kaliteyi öne çıkaracak bir atölye” dedi.

HEM TASARRUF (2)

Kaynak: İHA