Bilal Erdoğan, Anadolu Üniversitesi’nde söyleşide öğrencilerle bir araya gelecek Bilal Erdoğan, Anadolu Üniversitesi’nde söyleşide öğrencilerle bir araya gelecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Eskişehir'de Sarıcakaya ve Alpu ilçeleri için belediye başkan adaylarını açıkladı. Ancak, adayların açıklanmasının ardından Sarıcakaya İlçe Başkanı ve yönetimi partiden istifa etti. Alpu İlçe Başkanı ise istifayı düşündüklerini ifade etti. Bu gelişmeler üzerine CHP'de  bazı belediye başkan adaylarının adaylıklarının yeniden değerlendirileceği iddia edilmişti. Özel bu iddialara Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i örnek göstererek cevap verdi.

Eskişehir'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel “İlan ettiğiniz adaylarımızın arkasındayız ve bu konuda üzerimize ne düşerse onu yapıyoruz. Ancak şu anda böyle bir gündemimiz yok” dedi. 

Özel, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin CHP’den istifa etmesi ile ilgili soru üzerine, Yılmaz Büyükerşen'in partililiğini vurgulayarak, “Gerçek partililik Yılmaz Büyükerşen partililiğidir. Aday gösterildiğinde iyi, aday gösterilmediğinde başka partiye koşturmak CHP’lilik değildir. Bize Yılmaz Büyükerşen gibi büyüklerimiz ve örnek partililerimiz lazım” şeklinde konuştu. Ayrıca, Özel, “Bu büyük, bu coşkulu takımla yol yürümek isteyen herkes yol yürür. Yol yürümekten yorulanlar varsa yerine o yolu yürüyecekler bulunur” diyerek parti içindeki birlik ve dayanışma vurgusunu yaptı.

Kaynak: HABER MERKEZİ