16 takım mücadele etti

15-18 yaş aralığındaki sporcuların katıldığı ve Kanlıkavak Basketbol Sahası’nda gerçekleştirilen şenlikte, 55 sporcudan oluşan 16 takım mücadele etti. Sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği şenlikte finale kalan ekipler şampiyonluk için kıyasıya mücadele ettiler. Çeyrek ve yarı final karşılaşmaları sonrası şampiyonluk için sahaya çıkan takımlara sporseverler de büyük destek verdi.

Kadınlarda Çağdaş güldü

Hakemliğini Doğukan Dedeağaç’ın yaptığı ve büyük keyif veren maçlar sonunda kadınlar finalinde Çağdaş Kolejliler şampiyonluğa ulaşırken, Kırmızı Şimşekler turnuvayı ikinci tamamladı. Maçın en değerli oyuncu ödülünü (MVP) ise Çağdaş Kolejliler takımından Elvin Türker aldı. Takım ve sporculara madalya ile ödülleri Eskişehir Basketbol İl Temsilcisi İhsan Küçükaycan tarafından takdim edildi.

Ödeme yapılmazsa  boşa çıkabilirler Ödeme yapılmazsa boşa çıkabilirler

Erkeklerde şampiyon Gelişim

Büyük heyecanın yaşandığı diğer final mücadelesi olan erkeklerde şampiyonluğa Gelişim Falcons ulaşırken, Bulls ikinci, Yeniyol ise üçüncülük ile turnuvayı tamamladı. Final maçının MVP ödülü ise gösterdiği başarılı performans ile Gelişim Falcons takımından Efe Çoban’ın oldu. Şampiyon takıma ve sporculara madalya ile ödülleri Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy tarafından verildi.

Ödül töreni düzenlendi

Törende ayrıca Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, şenliğe sundukları katkı nedeniyle Basketbol İl Temsilcisi İhsan Küçükaycan, Basketbol İl Hakem Komitesi Üyesi Göksel Fatih Cura ve Hakem Doğukan Dedeağaç’a teşekkür ederek çeşitli hediyeler takdim etti. 3x3 Mix Sokak Basketbolu Gençlik Şenliği düzenlenen ödül töreninin ardından çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

Potada müthiş final (2)

Potada müthiş final (3)

Potada müthiş final (4)

Kaynak: HABER MERKEZİ