EUREKA’nın 2023-2024 Türkiye dönem başkanlığı kapsamında gerçekleştirilen Küresel İnovasyon Zirvesi’ne Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesini temsilen Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı (AD) Başkanı Prof. Dr. Azmi Yerlikaya katıldı.

Zirve, Prof. Dr. Hasan Mandal’ın açılış konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Mandal, zirvenin iş birliğini ve yeniliği teşvik etmek açısından önemli bir platform olduğunu vurguladı. Mandal, dijital dönüşüm ve yeşil dönüşüm fikrinde yenilikçi yaklaşımların sadece mevcut zorlukları ele almakla kalmayıp, gelecekteki sorunlara da çözüm sunduğunu belirterek, ulusal ve uluslararası ölçekte önemli çalışmaları tamamladıklarını ifade etti. Zirve sırasında Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rana Sanyal’a, Avrupa’da kadınların yenilik ve girişimcilik alanlarındaki üstün katkıları nedeniyle Avrupa Kadın İnovatörler Ödülü verildi. Danimarka’dan Ulf Christensen ise glioma beyin tümörlerinin hassas teşhisi ve tedavisi üzerindeki çalışmalarıyla Eurostar Proje Ödülü’nü aldı.

Kütahya’da KKYDP 15. etap projelerinin yatırım yeri kontrolleri Kütahya’da KKYDP 15. etap projelerinin yatırım yeri kontrolleri

Ayrıca zirvede Prof. Dr. Yerlikaya ile İspanya’nın Eureka Ulusal Koordinasyon Merkezi’nden Oscar Fernndez Moyano ile verimli bir toplantı yapıldı.

Kaynak: iha