Mersin Tarsus'ta yaşayanlar için güzel bir haber! Büyükşehir Belediye Başkanı, Ramazan ayında ekmek fiyatlarının düşeceğini müjdeledi. Yapılan açıklamaya göre, Ramazan ayında ekmek 1 TL olacak. Bu haberi en çok ekmeğe yetişmekte zorlanan vatandaşlar sevinçle karşılayacak.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'dan Açıklama

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, yapılan açıklamada Tarsus'un hak ettiği seviyeye taşınması hedefi doğrultusunda çeşitli adımlar atmaya devam ettiklerini belirtti. Ramazan ayında ekmek fiyatlarını makul bir seviyeye çekerek vatandaşların maddi anlamda rahatlamasını sağlamak amacıyla bu kararı aldıklarını ifade etti.

Ramazan Ayında Uygun Fiyatlı Ekmek Sevinci

Ramazan ayı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının pekiştiği bir dönemdir. Bu sevindirici kararla birlikte Tarsuslu vatandaşlar, ekmek ihtiyaçlarını daha uygun fiyatlarla karşılayabilecekler. Başkan Bozdoğan, bu adımın Tarsus'u daha yaşanabilir bir şehir haline getirme vizyonları doğrultusunda atıldığını vurguladı.

Başkan Bozdoğan, atık su bedeli ve ekmek fiyatları konusuna değinerek

Eskişehir'deki örnek projelere hayran kaldılar Eskişehir'deki örnek projelere hayran kaldılar

“Bu konuda da ısrarla mecliste hep söyledim. Türkiye’nin en pahalı suyunu içen Tarsus, bundan sonra en ucuz suyunu içecek dedim ve atık su bedeli Tarsus’ta alınmadı. Türkiye’de alınmayan tek yer Tarsus Belediyesi. Atık bedelinin alınmaması vatandaşın 350 milyon TL’sinin cebinde kalması demek. Ekmek fabrikamız açılıyor. Aylık 110 bin tane ekmek diğer fabrikayla birlikte toplam 150 bin tane ekmek üretilecek. Ekmek fiyatımız 220 gram 4 buçuk lira. Türkiye'nin en ucuzu ekmeği. Allah izin verirse yine Ramazan ayında 1 TL olacak.”

şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi