Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin (DPÜ) akademik kadrosunu güçlendirmek için kadrosuna kattığı akademisyenlerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, şeffaf, adaletli, dürüst bir yönetimi ilke edindiklerini ifade etti.

Rektörlüğün Senato Odası’nda gerçekleşen toplantıya, Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Arif Kolay, Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Gökhan Kuzucanlı ve göreve yeni başlayan akademisyenler katıldı.

Akademisyenlerle gerçekleştirdiği buluşmada kendilerini yakından tanıma fırsatı bulan Rektör Kızıltoprak, akademisyenlerin araştırma alanları, akademik geçmişleri ve üniversiteye katkı sağlama potansiyelleri hakkında bilgi edindi.

Toplantıda bir konuşma yapan Kızıltoprak,” Değerli hocalarım öncelikle Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ailesine hepiniz hoş geldiniz. Büyük emekler harcadınız, zaman harcadınız, mesai sarf ettiniz ve onlarca aday arasından en başarılı olmayı başardınız ve ailemizin bir ferdi oldunuz. Sizleri kutluyorum. Değerli hocalarım bugün sizlerle burada tanışmak sizleri görmek ve sizlerin de bizi tanımanızı arzuluyorum. Bizler şeffaf, adaletli, dürüst bir yönetimi ilke edindik. Sizlerin her türlü sorununda sıkıntısında yanınızda olmak, size destek vermek için buradayız. Bir belki de bugün benim oturduğum yerde sizin içinizden birileri oturacak ve bu konuşmaları yapacak ve belki de diyecek ki ben de üniversiteye atandığımda rektörümüz de böyle bir konuşma yapmıştı. Kısacası arkadaşlar, iyi anılmak için biz doğruluğu ilke edindik. Arkadaşlar biz idareciyiz. İdareci en iyi idare edebilen demektir. Biz de bu yolda bu unvanla sizlere için elimizden geleni yapacağız. Yeni atanan arkadaşlarıma genç kardeşlerime tavsiyem bilime bir şeyler kazandırmak için çalışın. “Nasıl olsa atandım?” diye boş vermeyin. Unutmayın ki, gelecek nesillere bir nokta bırakabilen küçük de olsa bir ışık bırakabilen akademisyen başarılı akademisyendir” dedi.

Yeni akademisyenler de, üniversite yönetimiyle bir araya gelerek kendilerini tanıtma ve üniversiteye katkı sağlama fırsatı buldukları için memnuniyetlerini dile getirdiler.

Kütahyalı sporcular, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Oryantiring Yarışları’nda ter döktü Kütahyalı sporcular, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Oryantiring Yarışları’nda ter döktü

Toplantının son bölümünde yeni atanan akademisyenlerle bir araya gelmeyi önemsediğini ifade eden Rektör Kızıltoprak, bu ve benzeri toplantıların sık sık yapılacağını belirtti ve akademisyenlerin yapacağı çalışmalarda başarılar diledi

Kaynak: iha