Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce 2024 yılı süne mücadelesi çalışmaları çerçevesinde yapılan çalışmaların ikinci aşaması olan kışlamış ergin sürveyleri tamamlandı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim’in ailesi Vali Aksoy’u ziyaret etti Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim’in ailesi Vali Aksoy’u ziyaret etti

Eskişehir İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde, 11 ilçede görevli 19 teknik ekip ve 1 merkez kontrol ekibi olmak üzere toplam 72 teknik personelin katılımıyla, 258 mahallede 1 milyon 927 bin 811 dekar alanda kışlamış ergin sürveyi gerçekleştirildi. Çalışmalar sırasında hububat tarlalarında tespit edilen hastalık ve zararlılar hakkında 602 çiftçiye eğitim verilerek, gerekli görülen alanlarda ilaçlama yapmaları sağlandı.

Eskişehir İl Tarım Müdürlüğü teknik ekibi, arazideki kontrollerine devam ederek, ani süne popülasyonu artışı durumunda gerekli tedbirleri alarak ve çiftçilerle iletişime geçerek mücadele çalışmalarını sürdürmeye devam edileceği bilgisini paylaştı.

Kaynak: iha