Çöküş dönemini atlatamadık

1965 yılında kurulan ve Türk futboluna büyük katkılar sağlayan, Anadolu Yıldızı payesini alan, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Türkiye Kupası ve Başbakanlık Kupası gibi kupaları müzesine götüren Eskişehirspor, tarihinde ilk kez amatöre düştü. Anadolu Yıldızı, yıllardır içinde bulunduğu çöküş döneminin altından kalkamadı.

Tek çare düşmenin kalkması

Kırmızı Şimşekler, başarısız sonuçlar ve kötü yönetimler neticesinde mücadele ettiği 3. Lig’de de tutunamadı. Eğer Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 sezonunda ligden düşmeyi kaldırmazsa Eskişehirsporumuz 2023-24 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek.

Perde erken açıldı

Dakika 4’te Onur, ceza sahasında içinde rakibini düşürünce Elazığspor penaltı kazandı ve Mesut takımını 1-0 öne geçirdi.  Hemen 3 dakika sonra Barış Memiş orta alanda aldığı topu Onur Arı’ya ortaladı. Onur’da düzgün bir vuruşla skoru 1-1 yaptı. 11’de Barış’ın ara pasında Tolga kaleci ile karşı karşıya kaldı. Tolga topa vurmadan önce yerde kaldı ama hakem devam dedi.

Mücadeleyi bıraktı

12’nci dakikada Ceza sahası içinde topla buluşan İlker topu dışarıya gönderdi. 20’de Tolga Yakut, sağ kanatta Tufan’ı düşündü. Tufan ceza sahasına yolladı ama İlker Sayan topa dokunamadı.  35’de sol kanatta İlker Sayan top taça çıktı diye mücadeleyi bıraktı. Topun çıkmadığını belirten hakem oyunu sürdürdü ve topla buluşan Salih, kaleci Kayacan’ı çalımlayarak Elazığspor’u 2-1 öne geçirdi.

Koca’dan önemli görüşmeler Koca’dan önemli görüşmeler

Onur Arı farkı eritti

45+2’de Elazığspor farkı 2’ye çıkarttı. köşe vuruşunda Mesut Saray kafayla topu ağlara yolladı ve ilk yarı Elazığ’ın 3-1 üstünlüğü ile bitti. 61’inci dakikada defansın arkasına atılan topta Emre Vezir skoru 1-4 yaptı. 67’de Ömer İnan’ın sol kanattan ortasına iyi yükselen Onur Arı topu kafayla ağlarla buluşturdu 2-4. 76’da defasın arkasına atılan topu kontrol eden ve kaleciyi çalımlayan Onur Arı topu farkı 1’e düşürdü 3-4.

Amatöre düştük

Maçta dakikalar 78’i gösterirken Ayberk Altan ceza sahası içine taşıdığı topu altı pasın içinde bekleyen İsmail Haktan’a yolladı. İsmail’in ayağı kayınca net gol kaçtı. Dakika 81’de Elazığspor 5’inci golü buldu. Salih Polat ceza sahası içinde boş pozisyonda topu ağlara yolladı ve skoru 5-3 yaptı. 90+3’te Elazığspor, Ahmet ile skoru 6-3 yaptı. Eskişehirspor tarihinde ilk kez amatöre düştü.