Kütahya’nın ilçesinde Tavşanlı Belediyesi ve Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Göbel Termal Tesisleri’nde 23 Mayıs’ta turizm temalı çalıştaya hazırlanıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinde akademisyen olarak sektöre uzman yetiştiren hocalar turist rehberinin bakış açısıyla Tavşanlı’nın potansiyelini inceleyecek ve ayrıntılı bir rapor hazırlayacak.

Sektörün önde gelen isimleri esnaf, kamu kurumları ve STK’larla görüşerek Göbel başta olmak üzere ilçenin turizm değerlerinde yaşanan aksaklıkları, beklentileri, çözüm yollarını, fırsatları ve güçlü yönlerini ortaya koyacak.

Hisarcık’ta vişne alımlarına başlandı Hisarcık’ta vişne alımlarına başlandı

Bu arada DPÜ ikinci bir programla Kütahya ve Tavşanlı turizmine katkı sunacak. Üniversite 24-25 Mayıs tarihlerinde 6. Ulusal Turist Rehberliği Kongresi’ni Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.

Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Boz’un ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Tavşanlı Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Solmaz, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Kemal Kolukısaoğlu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Kansu Gencer, Dr. Öğr. Üyesi Yasin Kırelli, Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Uğur Ceylan ve Fakülte Sekreteri İbrahim Özdemir katıldı.

Doç. Dr. Uğur Ceylan burada bir sunum yaparak çalıştayın ayrıntılarını anlattı.

Kaynak: iha