Tavşanlı’da Çırçırçeşme Yeni Camiinin Temeli atıldı. Çırçırçeşme Mahallesi Camileri ve Kur’an Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile hayırsever vatandaşların katkılarıyla inşa edilecek camide 370 kişi ibadet edebilecek.

Caminin hayırlı olmasını dileyen Vali Musa Işın “Caminin burada yapılması bir zarurettir. Mahallemiz gelişmekte olan bir mahalledir. Burada bir camimizin olması elbette ki çok önemlidir. Gayret gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış töreninde yaptığı konuşmada camilerin ülkenin ve vatandaşların huzurunu teminat altına alan kutsal mekanlar olduğunu belirten Işın, “Camiler bizim memleketimizin, vatanımızın tapu senedi hükmündedir. Camilerimiz huzur mekanlarıdır; Müslümanların secde ettiği, Allah’a en yakın olunan yerlerdir” ifadelerini kullandı.

Tavşanlı’da bayram arifesi trafik denetimleri ve uyarıları Tavşanlı’da bayram arifesi trafik denetimleri ve uyarıları

Türk milletinin camilere olan bağlılığına da dikkat çeken Vali Işın, “Milletimiz fakir olsun zengin olsun hiçbir endişe taşımadan elindekini avucundakini camilere sarf etmektedir. Bu millet aziz, fedakâr bir millettir. Allah bu milleti daim etsin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından edilen duayla birlikte caminin temeli atma töreni gerçekleştirildi.

Kaynak: iha