Eskişehir’de elde ettikleri başarılar ile adından sıkça söz ettiren Özel Çağdaş Okulları, Okul Sporları 3×3 Basketbol Türkiye Birinciliği turnuvasına damgasını vurdu. Çağdaş Okulları, Türkiye Şampiyonasındaki ilk iki maçında Şanlıurfa ve Mardin temsilcisini yenerek grup müsabakalarını namağlup bir şekilde tamamladı. Play-Off turunda Trabzon temsilcisini yenen Çağdaş Okulları, çeyrek finalde Erzincan temsilcisini, yarı finalde ise Isparta temsilcisini yenerek finale kaldı. Final maçında Ankara temsilcisi Özel Fatoşabla Anadolu Lisesi ile karşılaşan ekibimiz, maç boyu sürdürdükleri üstünlüğü, galibiyetle taçlandırdı. Çağdaş’ın basketbolcu kızları, Türkiye Şampiyonu olarak şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Çekirdekten yetişiyorlar

Türkiye Şampiyonluğu gururunu ve coşkusunu yaşadıklarını söyleyen ESBAV Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yavuz Tuna, "Eskişehir’de basketbol denilince akla ilk gelen okul olmanın yanı sıra son yıllarda adımızı tüm Türkiye’ye duyurmuş olmanın gururunu yaşıyoruz. Hem okul takımlarımızdaki hem de kulübümüz bünyesinde sporcularımızı 6-7 yaştan itibaren çekirdekten yetiştiriyoruz. Yıllardır verilen emeklerin sonuçlarını Türkiye genelinde elde ettiğimiz başarılarla alıyoruz. Bugün ise Türkiye Şampiyonluğu gururunu yaşadık. Tüm sporcularımızı ve onları yetiştiren basketbol koçlarını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Galatasaray’ın 24. şampiyonluk kupası Tavşanlılarla buluştu Galatasaray’ın 24. şampiyonluk kupası Tavşanlılarla buluştu

Maçı coşkuyla takip ettiler

Elde edilen şampiyonluğun ardından Özel Çağdaş Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Ali Akarsu da açıklamalarda bulundu. Müdür Ali Akarsu, “Okul ve kulüp takımlarımız sayısız başarılara imza atıyor. Onlarla her zaman gurur duyuyoruz. Bugün ise Türkiye Şampiyonu olmanın coşkusunu yaşıyoruz. Hedefimiz her zaman adımızı Türkiye’ye duyurmak, şehrimizi başarıyla ve gururla temsil etmektir. Okulumuzda kurulan ekranda coşkuyla maçı takip ederek bize destek olan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: SPOR SERVİSİ