19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle İYİ Parti Eskişehir İl Teşkilatı tarafından Vilayet Meydanı’nda tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

“CUMHURİYETİMİZİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Fidanlar toprakla buluştu Fidanlar toprakla buluştu

Günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir konuşma yapan Edizgil, “Ümitlendiğimiz zaman her şeyi başaracağımızı bize Yüce Atamız gösterdi. Ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Çok değerli İYİ Partililer, dava arkadaşlarım bizler asla ümidimizi yitirmeyeceğiz. Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkacağız. Atamızın dediği gibi, ümit gençlerde. Gençler bizim ümidimizsiniz” diye konuştu.

“CUMHURİYETE İNANCIMIZ TAMDIR”

Atatürk ilke ve inkılaplarına inançlarının tam olduğunu söyleyen İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ise, “Bugün ülkemizin Kurtuluş Savaşı’na başladığı günü bizim için çok önemli. Atatürk’ün bugünü gençliğe armağanı da çok önemli. Bugün hepimiz şunu söylüyoruz: Tek umudumuz gençliktedir. Türk gençliği inşallah dünyada adını en iyi şekilde duyuracaktır. Bugüne kadar duyurmuştur, bundan sonra da duyuracaktır. Bu anlamlı günde İYİ Parti İl Teşkilatı olarak görevimizi yaptık. Atatürk ilke ve inkılaplarına ve cumhuriyete inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

dfed2e72-5f79-4a5e-9fa8-c519ee35d004

Kaynak: HABER MERKEZİ