Komşusu gürültü yaptı: 5 kişiyi vurarak katletti! Komşusu gürültü yaptı: 5 kişiyi vurarak katletti!

Eskişehir Octoberfest 14-15 Ekim tarihleri arasında, Botanik Park içerisinde düzenlenecekti. Ancak Eskişehir Valiliği'nin flaş kararı ile etkinlik yasaklandı. Etkinlik organizatörü tarafından yapılan açıklamada "İlimizde yapmayı planladığımız Octoberfest Eskişehir etkinleğimiz işleyiş ve organizasyonun yasal zeminlere oturmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir" denilirken, bilet alanların ücret iadelerinin yapılacağı da vurgulandı. Açıklamanın ardından Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'tan yanıt gecikmedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Valiliğince 14-15 Ekim’de Botanik Park’ta düzenlenmesi planlanan Oktoberfest’in yasaklanmasını eleştirdi.
Başkan Kazım Kurt, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Eskişehir'de bir festival daha Valilik kararıyla yasaklandı. İçi boş gerekçelerle gençlerin yaşam tarzına müdahale edilmesi Eskişehir gibi medeni bir şehre yakışmaz. Her yıl Eskişehir'in adının festival yasaklarıyla anılması şehrimizin marka değerine gölge düşürmektedir. Üç beş kendini bilmezin dayatmaları yüzünden bu şehrin gençlerini üzmeyin.”