Eskişehir'de uzmanı uyardı: Obezite tedavisinde ilk seçenek... Eskişehir'de uzmanı uyardı: Obezite tedavisinde ilk seçenek...

Dünya Veteriner Hekimler Günü dolayısıyla Eskişehir ve Bilecikli Veteriner Hekimler, düzenlenen gecede buluştu. Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimleri Odası tarafından Anemon otelde düzenlenen gecede Veteriner Hekimler keyifli bir akşam yaşadı. Gecede Figen Bayraktar ve orkestrası sahne alırken, veteriner hekimler şarkılar eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlendi. Özel gecede aynı zamanda meslekte 30 ve 35 yılını doldurmuş veterinerlere plaket takdimi yapıldı.

VETERİNERLER HER YERDE!

Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Erdinç Yuva veterinerlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, ‘Biz her yerdeyiz!’ mesajı verdi. Yuva, “Veteriner Hekimlik her zaman dediğimiz gibi halk sağlığının esas ana unsurunu oluşturuyoruz. O yüzden de bu gece meslektaşlarımızı ve özellikle de ailelerini onure etmek için buradayız. Çok emek harcadık. Oda başkanı olmam dolayısıyla da meslektaşlarıma ve ailelerine bu gecede özel olmalarını hissetirmemiz gerekiyor. İnşallah güzel olur. Çünkü veteriner hekimlik gerçekten çok kıymetli bir meslek... Bununla alakalı da hep dediğimiz bir şey var; 7/24 saat biz her yerdeyiz. Biz kırsaldayız, biz şehrin merkezindeyiz. Her yerdeyiz! Gıda güvenliği için her yerdeyiz. O yüzden tüm meslektaşlarımla beraber bu şehre ve Türkiye’ye hizmet etmek bizim işimiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Volkan Kilinc