Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu yaz 27 farklı branşta Yaz Spor Okulu açılıyor. Spor okullarına kayıtlar ise başladı. 

Galatasaray’ın 24. şampiyonluk kupası Tavşanlılarla buluştu Galatasaray’ın 24. şampiyonluk kupası Tavşanlılarla buluştu

Atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, boks, cimnastik, eskrim, futbol, güreş, halter, hentbol, judo, karate, kick boks, masa tenisi, okçuluk, özel sporcular, ragbi, taekwondo, tenis, voleybol, yüzme ve bocce branşlarına çocuklarını kaydettirmek isteyen veliler 27 Haziran’a kadar kayıtlanma işlemini E-Devlet kapısı üzerindeki Spor Bilgi Sistemi’nden kolayca yapabilecek. İşte adım adım Yaz Spor Okullarına kaydolma yöntemi… 

(Bu yöntem bilgisayar aracılığı ile kaydolmanın nasıl yapılacağını anlatmaktadır. Mobil cihazlardan kaydolmak istendiğinde farklı adımlar oluşabiliyor.)

1- Kendi E-Devlet hesabımıza giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna “Spor Bilgi Sistemi” yazarak aratıyoruz. Çıkan sonuçlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Bilgi Sistemi sekmesine tıkladıktan sonra “Uygulamaya Git’ butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfayı onaylayarak devam ediyoruz. 

2- Kendimize ait spor bilgi sistemi açıldı. Burada sağ üstte yer alan kendi ismimize tıklayarak “Velayet Kullanıcısına Geç” kısmını tıkladıktan sonra çocuğumuzun TC’sini girip geçişi tamamla diyoruz.

3- Artık Spor bilgi sisteminde çocuğumuzun ismi yazacak. Sayfanın solunda yer alan İşlem Menüsünden “Başvurular”, oradan da “Ulusal Spor Projeleri’ni” seçiyoruz.

4- Yeni başvuru dedikten sonra çıkan beyanları okuyup kabul ediyoruz. Sonrasında il, ilçe, spor dalı ve projeleri seçip başvurumuzu tamamlıyoruz

Muhabir: Samet Kılıç