Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bir dizi programlar için Eskişehir’e geldi. Programları kapsamında Köprübaşı mevkiinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Koordinasyon Merkezi önünde halka seslendi. Programa Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpzarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Özcan, CHP İl Başkanı Recep Taşel, İYİ Parti İl BaşkanI Emine Edizgil, Millet İttifakı’nın milletvekili adayları, üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

TARİHİMİZİN EN ZOR SINAVI

Gültekin Uysal burada yaptığı konuşmada, “Az bir zaman kaldı. Cumhuriyetimin değerleriyle buluşması, insanlarımızın alın terinin karşılığını alacağı yarınları inşa etmeye az bir zaman kaldı. Bir tarihi kavşağa yaklaşıyoruz. Türk tarihi demokrasisini belki de en zor sınavı ile karşı karşıyayız. Bu büyük ülkeyi yeniden hem bulunduğu coğrafyada hem de dünya koşullarında ait olduğu yere Allah’ın izniyle hep birlikte taşıyacağız. Birileri kaybetmeye yüz tuttuklarında, milletin rızasını, desteğini alamadıklarında milletin korkutmak için bugünkü iktidar ülkeye korku salmaya çalışıyoruz. Oysa bizler millet ittifakı olarak milletimize umut diyoruz, baharlar gelecek diyoruz. Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta yeniden demokrasimizin bayramı olarak tarihe nakşedeceğiz. İddiamız sadece iktidar değişimi değildir. Bununla beraber Türkiye’de yeniden işleyen bir demokrasiyi, yeniden işleyen bir hukuk düzenini, yeniden eşit fırsatlara sahip olacağımız bir Türkiye’yi inşa etmek istiyoruz” dedi.

Başkan Tepe: "Benim çocukluğum buralarda geçti, böyle bir yağış ve sel görmedim” Başkan Tepe: "Benim çocukluğum buralarda geçti, böyle bir yağış ve sel görmedim”

İNCE’NİN ÇEKİLMESİ OLUMLU

Uysal ayrıca Memleket Partisi Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesini değerlendirdi. Uysal, “Bu sürecin basından itibaren milletimizin ümidi her daim millet ittifakı olmuştur. Millet ittifakının adayı olarak ta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur. Milletin muhakemesini bulandırmamak adına Sayın Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesini olumlu karşılıyorum. Bütün ümitlerini muhalefeti bölüp parçalamaya hasretmiş olanlara ellerindeki kamu gücü ile manipülasyon yapma gayreti içerisine girenlere de milletimizin ıstırapları ve milletimizin özlemleri her daim sınırları çizmiştir. Bizler de onun milletimizin özlemlerini, ıstıraplarını kılavuz olarak kabul eden bu sorumlulukla siyaset yapan insanlar olarak dünden bu güne bunun gereğini yaptık. O açıdan Allah’ın izni ile kalan sürede bu büyük başarıyı birinci turda tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde milletimiz gereğini yapacaktır” diye konuştu. HM