Kentte etkili olan sağanak yağış nedeniyle Yeşiltepe Mahallesi Yılmazoğulları Sokak’ta bulunan aydınlatma direğine yıldırım isabet etti. Elektrik enerjisinin direğin altındaki Ender Orakçı’ya ait 26 GD 813 plakalı hafif ticari araca iletilmesi sonucu aracın lastikleri patladı, elektronik aksamı zarar gördü.

Öte yandan, çevredeki yaklaşık 100 evin telefon hatları, elektrik tesisatı ve elektronik eşyaları zarar gördü. Emniyet ekipleri ise zararın olduğu bölgede tespit çalışması yaptı.

“GÜRÜLTÜLÜ PATLAMA OLDU”

Aracına yıldırım düşen Ender Orakçı yaşananları şöyle anlattı: “Yağmurdan sonra yıldırım düşmesi gibi bir şey oldu galiba elektrik direğinden ötürü. Aracımın şu an beyni yanık, elektrik aksamı yanık. Hiçbir şekilde çalışmıyor. Lastiğim patlak kablolarımın yarısı boşta duruyor yanık. Çalışmıyor. Yıldırım düştü büyük ihtimalle, çünkü gürültülü bir patlama oldu. Yandaki ev de benim. Aynı şekilde beyaz eşyalarımızın tamamı yandı. Mahallemizin çoğu aynı.”

 

“CİDDİ ARIZALAR VAR”

Yeşiltepe Mahallesi’nin ciddi hasar gördüğünü kaydeden Muhtar Meryem Kuş Açıkgöz, “Yeşiltepe ciddi bir hasar gördü. Öncelikle Yılmazoğulları Sokak’ın tamamı ve mahallenin her bölgesinde ciddi arızalar var. Yaklaşık 100 evde hasarımız var. Bütün beyaz eşyalar, kombiler, internet kabloları evlerdeki elektrik tesisatının hasar gördüğünü tespit ettik” ifadelerini kullandı.

111

5555

222

Sel felaketinde 3 ev yıkıldı, çok sayıda hayvan telef oldu Sel felaketinde 3 ev yıkıldı, çok sayıda hayvan telef oldu

6666

Kaynak: Abdullah Güçlü