Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) tarafından Manisa Ticaret ve Sanayi Odasında Yeni Teknolojiler ile Katma Değerli Üretim Paneli düzenlenecek, ayrıca Teknokent-Öğrenci buluşması gerçekleştirilecek.

Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) tarafından Manisa’da faaliyet gösteren firmaların yüksek teknolojiye dayalı çözüm bulmalarına ve endüstrinin değişik konularında kullanılan yeni teknolojileri tanımalarına katkı sağlamak amacıyla 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 09.30-12.30 arasında Manisa Ticaret ve Sanayi Odasında Yeni Teknolojiler ile Katma Değerli Üretim Paneli düzenlenecek. Panelde sektörün önde gelen firmalarından Mia Teknoloji, SANLAB, Poligon Mühendislik, Flood Medya, infoTron ve +90 Digital Factory yetkilileri birer sunum yapacak.

Sanatçı Naciye Temerit: "Tezhip; el yazmalarının altınla bezendiği bir Osmanlı saray sanatıdır" Sanatçı Naciye Temerit: "Tezhip; el yazmalarının altınla bezendiği bir Osmanlı saray sanatıdır"

Zafer Kalkınma Ajansı, Manisa’da faaliyet gösteren ve firmalarını teknolojik bakımdan geliştirmek isteyen tüm işletmeleri etkinliğe davet etti.

“ZAFER’den Teknokent - Öğrenci Buluşması”

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda Siber Vatan Programı çerçevesinde Zafer Kalkınma Ajansının (ZAFER) destekleriyle Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerine, Beyaz Şapkalı Hacker (C.E.H), Sızma Testi, Zararlı Yazılım Analizi, Tersine Mühendislik ve Web Güvenliği Eğitimi veriliyor.

Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin bölgedeki Teknokentlerde yer alan firma temsilcileri ile 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 14.00’te Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde buluşacağı bir etkinlik düzenlenecek. Birebir görüşmelerin yapılacağı etkinlikte, öğrencilerin siber güvenlikle ilgili iş dünyasını tanıması, ilerleyen dönemlerde bu alanda çalışan firmalarda istihdam edilmesine katkı sağlanması öngörülüyor. Etkinliğe Teknokent dışında siber güvenlik ve benzeri konularda çalışan firmalar da davet edilebilecek.

Kaynak: iha