Yusuf Leventeli

2022 yılı Fantastik ve Bilim Kurgu

23 Nisan 2022 00:27
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Bilim kurgu filmleri, kitapları ve bilimkurgunun içinde bulunduğu her şey ufak efektler ve altı biraz da olsa doldurulmuş hikayeler ile muazzam hale geliyor. Bilim kurgunun kökenine baktığımızda, bir şey kurgu ise daha rahat şekilde karşılayabiiyoruz, 'dünyanın yok olması', 'dünyanın istila edilmesi', 'tüm insanlığın ölmesi' gibi konular ne kadar gerçekçi açıdan bakarsak bizlere 'korkunç' gelse de, işin içine bilim kurgu girdiği anda her şey bir anda normalleşiyor. 2022 yılında bizleri bekleyen bilimkurgu dizilerine bir göz atalım.
 
1. The Witcher: Blood Origin
Blood Origin, Netflix'in The Witcher dizisinden 1.200 yıl önce bir elf dünyasında geçecek ve ilk Witcher'ın kökenlerine odaklanacak.
2. Obi-Wan Kenobi
Star Wars evreninden aşina olduğumuz Obi-Wan Kenobi'nin hikâyesini anlatacak.
3. Andor
 İsyanın oluşum yıllarında Cassian Andor'un maceralarını takip eden Star Wars: Rogue One'ın ön bölümünü konu edinen dizinin başrolünde Diego Luna yer alacak.
4. Halo
 Bilgisayar oyunundan uyarlanan yapım, 26. yüzyılda geçiyor Uzaylılar, destansı bir hesaplaşmada insan varlığını tehdit ediyor.
5. House of the Dragon
Gelmiş geçmiş  en iyi fantastik dizi olarak kabul edilen Game of Thrones dizisinin olaylarından 200 yıl önce, Targaryen Hanesi'ne odaklanıyor.
6. The Lord of the Rings: The Rings of Power
Orta Dünya hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği dev bütçeli epik dizi, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi serilerinden binlerce yıl önce yaşanan olayları aktaracak.
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir