Europen 09 2022 Desktop

Yusuf Leventeli

İLGİNÇ BİLGİLER

8 Ekim 2022 00:02
A
a

Büyük yapımların çok güzel ve bizi ekrana adeta kitleyen bir kurguları olsada, çoğu zaman izleyiciye ulaşırken arka planda rollere hayat veren oyuncuların hep başka bir hikayesi olur. Kimi zaman bizleri çok fazla güldürürken, kimi zaman aslında onlarında da hayat verdikleri karekterlerden çok bizden biri olduğunu anımsarız. Bu hafta ünlü filmlerin ve yapımların, biz seyircilerin önüne gelirken, arka planda ne gibi ilginç  olaylar yaşadıklarına sırayla bakalım.

1.  'Mad Max' filminin yönetmeni, filmin montajını 'Erkek editör yaparsa diğer aksiyon filmlerinden bir farklı kalmaz' diyerek eşinin yapmasını istedi. Film gerçekten de Oscar ödülü kazanmayı başardı!
2. Birleşik Krallık'ın Gizli İstihbarat Servisi olan MI6; kanuna saygısı, duygusal zekası ve takım çalışması yeteneği olmadığı için gerçek hayatta James Bond'u asla işe almayacaklarını söylemişler.
3. 2008 yapımı 'Kung Fu Panda' Çin'de o kadar popüler oldu ki tüm ülke genelinde 'Neden Batılılar bizim kültürümüz hakkında daha iyi film yapmışlar' diye bir tartışmaya sebep oldu.
4.'Charlie'nin Çikolata Fabrikası' filminin yönetmeni Tim Burton dijital grafikler kullanmak istemediği için 40 sincaba fındık kırıp yere bırakmaları için alıştırma yaptırdı.
5. Oyuncu Bill Hader üniversitede okuduğu dönem sinema salonunda çalışırken diğer öğrencilere 'Titanik'in sonunu anlattığı için işten kovulmuş.
6. 'Şrek'in yapım ekibi aslında ceza olarak görevlendirilmiş! Dreamworks şirketi, diğer yapımlarda başarısız sonuç alan çalışanlarını bu filmin ekibine dahil etmiş ancak film bilindiği üzere 500 milyon dolar hasılat yaparak Oscar kazandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat