Manisa'da çifte temel Manisa'da çifte temel

Bedelli Askerlik Yerleri Belli Oldu! İşte Celp Dönemleri ve Sınıflandırma Sonuçları

Bedelli askerlik yapacak olan yükümlülerin merakla beklediği celp dönemleri ve birlik yerleri açıklandı. 2024 yılında bedelli askerlik hizmetine katılacak olanlar, sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilecek. Celp dönemi değişikliği isteyenler ise kontenjan durumuna göre başvuruda bulunabilecek. İşte bedelli askerlik yerleri hakkında tüm detaylar.

Bedelli Askerlik Yerleri Nasıl Belirlendi?

Bedelli askerlik hizmeti kapsamında 2024 yılında silah altına alınacak yükümlülerin celp dönemleri ile birlik yerleri, sınıflandırma kurulu tarafından dışarıdan müdahaleye kapalı bir yazılım aracılığıyla belirlendi. Bu sayede, yükümlülerin celp dönemleri ve birlik yerleri objektif ve adil bir şekilde tespit edildi.

Bedelli Askerlik Yerleri Nereden Öğrenilebilir?

Bedelli askerlik yapacak olan yükümlüler, celp dönemleri ve birlik yerleri bilgisini e-Devlet üzerinden veya askerlik şubelerinden öğrenebilecek. E-Devlet’e giriş yapmak için T.C. kimlik numarası ve şifre gerekiyor. E-Devlet üzerinden “askerliğim” uygulamasına girerek, bedelli askerlik sınıflandırma sonuçlarını sorgulamak mümkün. Askerlik şubelerinden de sonuçları öğrenmek için başvuruda bulunulabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ