Eski Bakan Eroğlu’ndan Başkan Bozkurt’a ziyaret Eski Bakan Eroğlu’ndan Başkan Bozkurt’a ziyaret

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 100'ÜNCÜ YILI
Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 100'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Eskişehir CHP İl Başkanı Recep Taşel, “"Bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi

Eskişehir Vilayet Meydanı Atatürk Anıt'ı önüne çelenk koyuldu. Törene Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir CHP İl Başkanı Recep Taşel ve çok sayıda partili katıldı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından Eskişehir CHP İl Başkanı Recep Taşel'in konuşması ile devam etti. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve CHP İl Başkanı Taşel, tören öncesi ve sonrası vatandaşlarla bir araya gelerek fotoğraf çekildiler.

“DÜNÜN ZORLUKLARIYLA BÜYÜYEN CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN YARININ İDEALLERİYLE DAHA DA BÜYÜYECEĞİNE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR”
"Bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz" diye belirten Taşel, "Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz.

Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünün zorluklarıyla büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin, yarının idealleriyle daha da büyüyeceğine olan inancımız tamdır" dedi.

“DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Türkiye'nin en önemli siyasi miraslarından biri olduğunu ifade eden Taşel, "Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi ve tecrübesiyle çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biridir. Bu miras sadece bize değil; Büyük Atatürk tarafından milletimizin her bir ferdine emanet edilmiştir.

Biz, Cumhuriyet Halk Partililer olarak, bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız. Ülkemizin binlerce yıllık tarihi, kültürel ve siyasi zenginliklerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için dün olduğu gibi bugün de çalışmaya devam edeceğiz. Bu büyük coğrafyanın renklerini ve dokusunu kucaklayarak, ülkemizin ulusal birliğini ve değerlerini yüceltmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ MİLLETİN KAYITSIZ ŞARTSIZ EGEMENLİĞİ İÇİN CUMHURİYETÇİDİR”
Taşel konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Cumhuriyet Halk Partisi, Saray zihniyetinin, cemaatlerin, zümrelerin, kendini halktan üstün görenlerin karşısında milletin kayıtsız şartsız egemenliği dediği için cumhuriyetçidir.

Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanların ve topraklarımızı rant alanı olarak görenlerin karşısında milliyetçidir.

Önce halk dediği için, toplumu kutuplaştırmadığı için, yasalar karşısında herkesi eşit gördüğü için halkçıdır.

Devletin fabrikalarını, hastanelerini, okullarını, köprülerini, limanlarını yandaşa ve yabancıya peşkeş çekenlere karşı; sosyal devlet, sosyal adalet ve milli kalkınma dediği için devletçidir.

Halkın; dinî ve kutsal duygularını sömürerek siyasete alet edenlere karşı, devletin dinî inançlardan bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunduğu için laiktir.

Çağdaş dünyanın gerekliliklerini hiçe sayarak, cehaletin karanlığını dayatanlara karşı, bilim ve yenilik dediği için devrimcidir.

Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla ilerleyen partimiz ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir.100’üncü yılımız hepimiz için kutlu olsun."