İnönü’de Gaziler Günü kutlandı İnönü’de Gaziler Günü kutlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından Büyük Taarruzun 101. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan Zafere Doğru “Ezelden Ebede” Türk Halk Müziği konseri ve dramatik dans gösterisi, Kütahya Belediyesinin önünde kurulan sahnede vatandaşlara sunuldu. Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alim Işık, zaferin kazanıldığı topraklarda, Büyük Zafer'in 101'inci yıl dönümünü Kütahyalı vatandaşlarla kutlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve yaşadığımız toprakları vatan kılan şehitlerimizi rahmetle andığını belirtti.
Etkileyici efekt ve müziklerle sahnelenen dramatik dans gösterisi, Türk Halk Müziği konseri ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları tarafından verilen Zafere Doğru “Ezelden Ebede" konseri vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi.
Program, Vali Musa Işın ve Belediye Başkanı Alim Işık’a Büyük Taarruzun 101. yılı etkinliklerine vermiş oldukları destek ve katkı için teşekkür plaketi verilmesiyle sona erdi.