Eskişehir'deki hava sıcaklıklarının hafta sonunda önemli ölçüde düşmesi beklenirken ve bazı geceler sıfırın altına inecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, Eskişehir'de hava durumu hafta sonu parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı olacak. Hava koşulları değişkenlik gösterirken dışarı çıkarken dikkatli olmanızı öneririz.

Eskişehir'de Pazar akşamına dikkat!

Pazar gecesi Eskişehir'de hava durumunun önemli ölçüde soğuması bekleniyor. En düşük sıcaklık -1 dereceye kadar düşecek. Pazartesi günü ise hava biraz ısınacak ve en düşük sıcaklık 1 derece olması tahmin ediliyor. 

Sıcaklıklar ne zaman artacak?

Pazartesi gününden itibaren havanın ısınması beklenirken, parçalı bulutlu bir havanın etkili olması bekleniyor. Hafta ortasında en düşük sıcaklıkların 6 ile 10 derece civarında seyretmesi tahmin ediliyor. 

Eskişehirli vatandaş kaldırımdan yürüyemiyor! Eskişehirli vatandaş kaldırımdan yürüyemiyor!

Don uyarısı yapıldı

Tahminlere göre, 5 Mayıs Pazar gününden itibaren hava sıcaklığının hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşecek. Düşen hava sıcaklıklarından dolayı 7 Mayıs 2024 Salı sabah saatlerine kadar ise Eskişehir çevrelerinde hafif kuvvette zirai don beklenildiği aktarıldı. Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta çiftçiler olmak üzere vatandaşları uyarırken tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

Muhabir: CANER AKSU