Bölgesel Amatör Lig’den çekilme tehlikesi bulunan Eskişehir Demirspor'un maddi sıkıntılara rağmen lige devam edeceği ve bugün oynanacak Ankara TKİ maçında da sahaya çıkacağı öğrenildi.

Ankara TKİ maçına çıkma kararı aldı

2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta mücadele eden Eskişehir Demirspor’un son günlerde yaşadığı ekonomik zorluklar nedeniyle ligden çekileceği iddiaları gündeme gelmişti. Ligde oynadığı dört maç sonunda son sırada puansız olarak yer alan Eskişehir ekibinin bugün oynanacak Ankara TKİ karşılaşmasına da çıkmama kararı almıştı. Ancak kulüp yönetiminin futbolcularla yaptığı son toplantı sonrasında lige devam kararı aldığı ve sıradaki Ankara TKİ maçına çıkma kararı aldığı öğrenildi.

Kulüp Başkanı Mehmet Ali Hünerlier, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ligin seyri açısından çekilme kararının etik olmayacağını belirterek, futbolcularla yaptıkları son toplantıda ligde bu hafta oynanacak Ankara TKİ maçında takımının sahada yer alacağını ifade etti.

Eskişehirsporluların dikkatini çekecek: Sınırlı sayıda! Eskişehirsporluların dikkatini çekecek: Sınırlı sayıda!

TEŞEKKÜR ETTİ

Mehmet Ali Hünerlier açıklamasında, "Takımımız yarın Ankara TKİ maçına çıkacak. Maçtan sonra gitmek isteyen futbolcular gidebilir... İyi niyetle yanımızda olan Erkan Koca ve Osman Taş başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. O anlamda mutlu oldum... Teknik kadroya da teşekkür ederim onlar da çabaladı takım sahaya çıksın diye...Ancak şu var. Biz bu krizle mücadele ederken Süper Amatör'den bazı takımlar futbolcularımızı arayıp 'seni almak istiyoruz' diyerek akıllarını çeldi." ifadelerini kullandı. 

Eskişehir Demirspor, ligin 5. haftasında bugün saat 14.00’te Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sahası’nda Ankara TKİ’yi konuk edecek.