Eskişehir, geçtiğimiz yaz Haziran ayında gerçekleşen Durgunsu Kano 2024 Türkiye Kupası Yarışları'ya kano tutkunlarına kapılarını açmıştı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle bu yıl yeniden Eskişehir'de düzenlenecek olan yarışma için yeniden geri sayım başladı. 5-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek “Intercity Durgunsu Kano 2024 Türkiye Kupası Yarışları” Eskişehir Sarısungur Göleti’nde gerçekleştirilecek.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının da bulunduğu Türkiye’nin dört bir yanından 34 kulüp ve 328 sporcu katılım sağlayacak. Türkiye Kano Federasyonu 2024 faaliyet programında yer alan " Intercity Durgunsu Kano 2024 Türkiye Kupası Yarışları" 5 Temmuz Cuma günü eleme yarışları ile başlayacak. Büyük çekişmeye sahne olması beklenen yarışlar, 7 Temmuz Pazar günü finaller ve düzenlenecek kupa töreniyle sona erecek.

Polis 105 şahsın ve 3 araç sahibinin kimlik bilgilerini sorguladı Polis 105 şahsın ve 3 araç sahibinin kimlik bilgilerini sorguladı

283 Sporcu Katılacak

Eskişehir'de düzenlenecek Durgunsu Kano Türkiye Kupası için geri sayım başladı. EBB tarafından Odunpazarı ilçesi Mamuca’da hayata geçirilen Sarısungur Göleti’nde yapılacak yarışlara, aralarında Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının da bulunduğu 29 takımdan 283 sporcu katılacak.

Türkiye Kano Federasyonu’nun 2023 faaliyet programında yer alan Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışları, 6 Haziran Salı (yarın) saat 09:00’da başlayacak. Çekişmeli mücadelelere sahne olacak yarışlar, 8 Haziran Perşembe günü finaller ve kupa töreniyle sona erecek.

Kaynak: BÜLTEN