Eskişehir’i Bölgesel Amatör Lig 6. Grup’ta temsil eden takımlardan olan Demirspor ile Yunusemrespor, bugün kıran kırana bir mücadele verdi. Eskişehir derbisi iki takım için de büyük önem taşırken, İki ekibin de hedefi 3 puandı. Osmangazi Üniversitesi Sahası’nda mücadele veren Eskişehir Demirspor ile Yunusemrespor maçının 38. dakikasında ilk golü Hüseyin Eray Harmancı ağlarla buluşturdu. Yunusemrespor 1-0 öne geçti. Dakika 87'de Batuhan Carık'ın son dakika da attığı golle Demirspor Yunusemrespor karşısında skoru 1-1 yaptı. Kritik maç 1-1 berabere bitti.

Eskişehir derbisini İzmir’den Abdulkerim Yeşer yönetirken, maçın yardımcı hakemleri İsmail Çetin ve Refik Erim olacakken karşılaşmanın dördüncü hakemi olarak ise Dilaver Kaplan görev aldı.

İki ekipte sıkıntı içinde

Hem Demirspor hem de Yunusemrespor bu sezon büyük sıkıntılar yaşıyor. Maddi imkansızlıkların verdiği sıkıntıyla mücadele etmek zorunda kalan iki temsilcimizde de moraller bir hayli bozuk. 7 maçta sadece 1 galibiyeti bulunan ve bunu da hükmen kazanan Demirspor 6 maçta puan yüzü göremedi. Yunusemrespor ise sadece ilk haftada Kırşehir’i devirebildi ve devamındaki 6 maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

Eskişehir'de tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandı! Eskişehir'de tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandı!

Kaynak: SPOR MERKEZİ