Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Karadeniz gazının şebekeye bağlanması nedeniyle aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğalgazın bedeli bir yıldır faturalardan düşüyordu. Ancak 1 Mayıs 2024 tarihi itibariyle ücretsiz doğalgaz uygulaması sona erdi. Vatandaşlar durumdan memnun olmazken, “Devam etmesi daha iyi olurdu” yorumunda bulundu.

ZAM GELMESİN

NESRİN ÖZTÜRK: Nereye kadar bedava olacaktı? Bu destek için teşekkür ederiz, 1 yıldır devam ediyor. Gerisini mecbur öderiz. Sadece doğalgaza zam gelmesin yeter. Başka bir sorun yok.

İNDİRİM OLABİLİRDİ

MELEK KATAR: Gelen zamlardan sonra zor olacağını düşünüyorum. Özellikle soğuk illerde zor olacak. Biraz daha devam edebilirdi bu uyulama ya da en azından indirim uygulanabilirdi.

VATANDAŞ TÜKENDİ

Başkan Kesikbaş: "İSO 500 listesindeki firmalarımızı kutluyoruz" Başkan Kesikbaş: "İSO 500 listesindeki firmalarımızı kutluyoruz"

BAYRAM İŞLEK: Vatandaş zaten borçlardan zamlardan tükendi. Yapacak bir şeyimiz kalmadı. Devam etseydi çok iyi olurdu ama elimizden bir şey gelmiyor.

DEVAM ETMELİYDİ

NURAY BEKDEMİR: Şaşırmadım ama devam etmeliydi. 1 yıl yeterli değil çünkü her şey daha da arttı. Vatandaş nasıl geçineceğini şaşırdı. Biraz daha destek verilmeliydi.

İHTİYACI OLANLAR VAR

NİLGÜN KAMA: Devam etseler çok güzel olurdu. 25 metreküp belki çok yüksek bir rakam değil ödeyebiliriz ama ona da ihtiyacı olan vatandaşlar var. Keşke biraz daha uzun sürseydi

Muhabir: CANER AKSU