Eskişehir'de silahlı yağma suçundan aranıyordu: Yakalandı... Eskişehir'de silahlı yağma suçundan aranıyordu: Yakalandı...

Eskişehir'de de yaz sezonuyla birlikte bavul satışları da başladı. Enflasyonun etkisiyle bu yıl fiyatların yükseldiğini ve satışların düştüğünü söyleyen esnaf, evlerine dönen öğrencilerin ardından yaz tatiline gelecek gurbetçileri bekliyor.

Eskişehir’de uzun yıllardır esnaflık yapan Salih Çakan, valiz fiyatlarını geçen seneye oranla yaklaşık yüzde 40 oranında zamlandığını söyledi. Kalite ve çeşit açısından çok farklı seçenekler olduğunu belirten Çakan, "Geçen seneye göre enflasyondan dolayı zamlar var. Fiyatlar baya yükseldi. Geçen seneki adetleri satamıyoruz. Yazın gurbetçiler geliyor, üniversite öğrencileri de gidiyor. Böylece satışlarımız artıyor. Kalite ve çeşit çok olduğundan her bütçeye uygun valiz bulunabiliyor. Türkiye’de şu anda yüzde 60’lık bir enflasyon var. Valizde de yüzde 40’lık bir fiyat artışı mevcut. Valizler 450 liradan başlıyor 4 bin liraya kadar valiz mevcut. Ortalama olarak, herkesin kullanabileceği bir valiz bin ila bin 500 lira arasında değişiyor” dedi. Vatandaşların seyahat şeklinde göre valiz seçmesi gerektiğini söyleyen Çakan, "Uçakla seyahat edecekler için silikon valizleri öneriyoruz.  Silikon valizlerde kırılma olasılığı yok. Silikon esnek bir malzeme olduğu için valiz kesinlikle kırılmıyor. Otobüsle, kendi arabalarıyla ya da trenle seyahat edenler ise fiber ürünleri öneriyoruz" şeklinde konuştu.               

Kaynak: ANADOLU GAZETESİ MUHABİRİ - M. ANIL AKSOY