Motosiklet kazasında kaybettikleri arkadaşları için kurban kesip dağıttılar Motosiklet kazasında kaybettikleri arkadaşları için kurban kesip dağıttılar

Eskişehir bu yıl yüksek sıcaklıkları erkenden yaşamaya başladı. Termometrelerin Haziran ayında 40 dereceyi gösterdiği Eskişehir'de vatandaşlar şimdiden serin havaların ne zaman geleceğini düşünüyor.

Peki Eskişehir'de sıcaklıklar yükselmeye devam edecek mi İşte Eskişehir hava durumu raporu...

Eskişehir'de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor ve termometrelerin 40 dereceyi göstereceği tahmin ediliyor. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından paylaşılan hava tahmin raporuna göre, bugün bölge genelinde az bulutlu ve açık bir hava beklenirken, gece saatlerinde parçalı bulutlu bir geçiş olacak.

23 Haziran Pazar günü en yüksek sıcaklık 36 derece en düşük sıcaklığın ise 17 derece olması bekleniyor. 24 Haziran Pazartesi günü Eskişehirliler oldukça sıcak bir havayla haftaya başlayacak. En yüksek sıcaklık 37 derece olacak.

METEOROLOJİ'NİN UYARISINA DİKKAT!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3.Bölge Müdürlüğü, yapmış olduğu uyarıda hava sıcaklıklarının bazı merkezlerimizde 35 derece ve üzerine çıkacağı tahmin edildiğinden ilgililerin ve vatandaşların yüksek sıcaklıkla ilgili oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği yönüdne uyarıda bulundu.
 

Muhabir: CANER AKSU