Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen “Intercity Durgunsu Kano 2024 Türkiye Kupası” yarışları Sarısungur Göleti’nde ilk gün yarışları ile başladı. Durgunsu kano yarışları için ülkemizde bulunan en iyi parkurlardan biri olan Sarısungur Gölet’i her yıl olduğu gibi önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Eskişehir'de düzenlenen “Intercity Durgunsu Kano Türkiye Kupası” yarışları Sarısungur Göleti’nde başladı.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının da bulunduğu Türkiye’nin dört bir yanından 34 kulüpten 328 sporcunun katıldığı yarışlarda, ilk gün 1000 metre yarışları gerçekleştiriliyor. Türkiye Kupası mücadelesi 6 Temmuz Cumartesi günü 500 metre, 7 Temmuz Pazar günü ise 200 metre yarışları ile sürecek.

Vali Aksoy: “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla halk sokaklara inerek milli iradeye sahip çıktı” Vali Aksoy: “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla halk sokaklara inerek milli iradeye sahip çıktı”

 Final yarışlarının ardından Intercity Durgunsu Kano Türkiye Kupası heyecanı düzenlenecek ödül töreni ile tamamlanacak.

Kaynak: BÜLTEN