Eskişehir'de hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyrederken, hafta sonu sıcaklıklarda düşüş olacak mı? Kentte yapılan hava tahminine göre, hava sıcaklıklarının 44 dereceye ulaşması beklenirken, 14 Mayıs 2024 Cuma günü akşam saatlerine kadar etkili olacak. 

SARI KODLU UYARI VERİLDİ

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından 'Sarı' uyarı koduyla yayınlanan meteorolojik uyarı raporuna göre; Eskişehir, Kütahya, Bilecik geneli ile Bursa'nın Güney ilçelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; 14 Haziran 2024 (Cuma) günü öğle saatlerinden sonra rüzgârın batı ve güneybatı (lodos) yönlerden saatte 50 ila 70 kilometre, kısa süreli saatte 80 kilometre hızla kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Eskişehir CHP'de kadınlar liderliğe hazır! Eskişehir CHP'de kadınlar liderliğe hazır!

Meteroloji yetkililer, rüzgar ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti. Raporda 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 12.00 itibariyle etkili olacağı ifade edilen bahse konu meteorolojik hadisenin saat 22.00'a kadar süreceği öngörülüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ