Eskişehir'in Tepebaşı İlçesi Bahçelievler Mahallesi Toros Sokak üzerinde saat 00.20 sıralarında meydana gelen olayda, Balıkesir'de üniversite öğrencisi olan Beibarys A. (19) ve Makhambet A. (19), Eskişehir'e gezmek için gelerek, yabancı uyruklu arkadaşlarının yanlarına uğradılar. Henüz belirlenemeyen bir nedenle, bu arkadaşları arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında kimliği belirsiz şahıslar, yanlarında bulundurdukları muşta ve bıçakla Beibarys A. ve Makhambet A.'ya saldırdı. Saldırıda Beibarys A., muşta ile yüzünden ve bıçakla sırtından ağır yaralanırken, arkadaşı Makhambet A. ise hafif şekilde yaralandı. İhbar üzerine olay yerine 112 acil sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Eskişehir de o iller arasında: Ele geçirilen silah sayısı... Eskişehir de o iller arasında: Ele geçirilen silah sayısı...

Zanlılar aranıyor

Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, 112 sağlık ekipleri tarafından ağır yaralı Beibarys A., Eskişehir Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yerinden kaçan yabancı uyruklu şahısların yakalanması için İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Yaşanan kavga sonucunda bir apartmanın giriş kapısının camlarında da maddi hasar meydana geldi.

Muhabir: Emrah KÖSE