Eskişehir'de 5 gün önce evinden çıktıktan sonra kaybolan Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr.Bekir Karasu'nun (59) cansız bedeni,  NTV'nin haberine göre, olayla ilgili soruşturma sürerken yeni detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.

ÖN OTOPSİ RAPORUNDA ÖNEMLİ DETAY

Ekipler, güvenlik kameralarını tek tek inceleyip cep telefonu sinyallerini takip ederek araştırmalarını derinleştirdi. Karasu'nun kaybolmadan önce aracına 5 kişiyi aldığı tespit edildi. Karasu'nun olay günü bir kafile ile geziye çıktığı ve başlangıçta arkadaşlık bağı kurduğu bir grup tarafından gasp edildiği ortaya çıktı. Güvenlik kameralarından elde edilen görüntülerde Karasu'nun 5 şüpheli ile aynı araca bindiği belirlendi. Ayrıca, Karasu'ya ait terk edilmiş araç da gasp edilmişti. Olayla ilgili olarak 7 şüpheli tespit edilirken, 5 kişi gözaltına alındı ve kayıp 2 zanlı ise hala aranıyor.

Muğla'da tur otobüsünün freni boşaldı, dehşet saçtı! Muğla'da tur otobüsünün freni boşaldı, dehşet saçtı!

Emniyet ve Başsavcılıktan açıklama yapılmadı
Yaşanan olayla ilgili çalışmalarını sürdüren Eskişehir Başsavcılığı ile İl Emniyet Emniyet Müdürlüğünden herhangi bir açıklama yapılmazken, dosyaya gizlilik kararının getirildiği öğrenildi.

Kaynak: NTV.COM.TR