Eskişehir Ticaret Odası'nın haziran ayı meclis toplantısında alınan kararla birlikte simit fiyatlarına zam yapıldı. Daha önce 9 liradan satılan simitlerin yeni fiyatı 12 lira olarak belirlendi.Tüketiciler, simit fiyatlarındaki artışın ekonomik durumlarını zorlayacağını belirtirken, bazıları ise fiyatların yüksekliğinin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Odunpazarı’nda ’Yaz Atölyeleri’ ile çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor Odunpazarı’nda ’Yaz Atölyeleri’ ile çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor

Esnaf cephesinde ise, simit fiyatlarındaki zamın giderleri karşılamak için gereklilik olduğu savunuldu. Ancak bazı esnaf da, zamın müşteri taleplerini azaltabileceği endişesini dile getirdi.

Eskişehir Ticaret Odası yetkilileri, aldıkları zam kararının ekonomik şartlara uygun olduğunu ve piyasa koşullarına göre belirlendiğini vurguladılar. Ayrıca, tüketicilerin bu dönemde daha tasarruflu olmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundular.

MAYIS AYINDA EKMEK ZAMLANMIŞTI

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Meclisi’nde ekmek zammı ile ilgili talep karara bağlandı. Eskişehir’de ekmeğe zam geldi. Buna göre 200 gramı 8 liradan satılan ekmek, 29 Mayıs 2024 tarihi itibariyle 10 liradan satılacak. 9 lira olan 240 gram ekmek ise 12 TL’den satışa sunulacak.

Muhabir: SAMET KILIÇ