Başkan Ataç makamını çocukara emanet etti Başkan Ataç makamını çocukara emanet etti

Eskişehir’de yaşanan karı koca 6 saat arayla hayatını kaybetti. Hava Kuvvetleri Komutanlığında sivil memur olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan 75 yaşındaki Orhan Yarıbatman ile 74 yaşındaki eşi Şükran Yarıbatman’dan peş peşe gelen acı haberler aile bireyleri başta olmak üzere dostlarını üzüntüye boğdu. 
50 YILLIK EVLİLİK
Geçirdiği bir rahatsızlık sonucu Yunus Emre Devlet Hastanesine kaldırılan 2 çocuk annesi Şükran Yarıbatman, tedavi altına alındı. Eşinden önce yakalandığı hastalıktan dolayı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören Orhan Yarıbatman, 50 yıllık eşinden 6 saat sonra yaşama veda etti. Zeynep ve Fırat adında iki çocukları bulunan Yarıbatman çiftinin ani ölümleri yakınlarını yasa boğdu.
DUYGUSAL PAYLAŞIM
Zeynep Yarımbatman Yeşilyurt, anne ve babasını peş peşe kaybetmenin acısını paylaşımında şu duygularla ifade etti: “Canlarım benim hiç kimseye nasip olmazdı böylesi. 6 saat bile dayanamadınız birbirinizin yokluğuna. Mekanlarınız cennet olsun meleklerim. Ağabeyim ve ben çocuktuk bugün büyüdük anne baba olduk ilk defa. Işıklar içinde uyuyun. Canım annem ve babam.”
YAN YANA DEFNEDİLDİLER
Tedavi gördükleri hastanelerden cenazeleri alınan Yarımbatman çifti, Gümülcine Camiinde kılınan namazın ardından aile mezarlığına yan yana defnedildi.

Kaynak: SAMET KILIÇ