2024 yerel seçimlerinde CHP büyük bir başarı elde ederek Türkiye genelinde büyük bir zafer kazandı. Yüzde 37.47 oy oranıyla CHP, 47 yıl aradan sonra sandıktan birinci parti olarak çıktı. Bu sonuç, partinin uzun yıllardır beklediği önemli bir başarı olarak değerlendirildi.

CHP, 11 büyükşehir belediyesinin üstüne AKP'nin elinden 3 büyükşehir ve 8 il merkez belediyesini, MHP'den de 1 büyükşehir ve 3 il merkezini alarak önemli bir ivme kazandı. Özellikle Eskişehir Ankara, İstanbul, Mersin, Manisa, Giresun, Zonguldak, Muğla, Bolu gibi şehirlerde CHP'nin büyük fark attığı görüldü.

Seçim sonrası ünlü isimler de sosyal medyada bu başarıyı kutlayan ve destekleyen paylaşımlar yaptılar. Bu isimler arasında yer alan şarkıcı Tuna Kiremitçi sosyal medya hesabında Eskişehir’deki seçim zaferi kutlayan paylaşımları olay yarattı. Sanatçı, paylaşımlarının ardından TRT2'den gelen bir emirle programının yayından kaldırıldığını duyurdu. Bu sansür girişimi, birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Kiremitçi'ye destek verenler, seçim sevincinin yasaklanmaması gerektiğini ve bu kararın antidemokratik olduğunu savundu.

İşte Tuna Kiremitçi’nin sosyal medya paylaşımları şu şekilde:

TRT2'den ise konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

TUNA KİREMİTÇİ KİMDİR?

Eskişehirspor - 1926 Polatlı Belediyespor maçı başlamadan futbolcular arasında kavga çıktı Eskişehirspor - 1926 Polatlı Belediyespor maçı başlamadan futbolcular arasında kavga çıktı

Tuna Kiremitçi, 24 Şubat 1973 tarihinde Eskişehir'de dünyaya gelmiştir. Filibe kökenli bir ailenin çocuğudur. İlk şiirleri, Galatasaray Lisesi yıllarında Varlık dergisinde yayımlanmıştır.

Kiremitçi, ilk evliliğini 2005 yılında Yasemin Altan ile yapmıştır.  2006-2007 yılları arasında İclal Aydın ile nikah masasına oturmuştur. Son olarak 2014 yılında Gamze Elgin ile evlenmiştir. Çift, boşanmıştır.

Lerzan Kiremitçi ve Can Kiremitçi adında 2 çocuk babasıdır.

TUNA KİREMİTÇİ’NİN ESKİŞEHİRSPOR SEVDASI

Muhabir: SAMET KILIÇ