Demiryol-İş Sendikası Eskişehir Şubesi, TÜRASAŞ’ın yeni bir kanun teklifiyle özelleştirileceği iddiası ile ilgili eylem gerçekleştirdi. Şube Başkanı Ramazan Kaya, basın açıklamasında, “Sivas, Sakarya ve Eskişehir’de TÜRASAŞ Bölge Fabrikaları ve demiryolları üzerinde oyun oynanmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Demiryol İş Sendikası Eskişehir Sendikası TÜRASAŞ’ın özelleştirilmesi iddiaları ile ilgili basın açıklamasında bulundu. TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü önünde toplanan sendika üyelerinin “Demiryolu vatandır satılamaz” sloganları attığı eylemde konuşan Şube Başkanı Ramazan Kaya, Eskişehir’in demiryolları için tarihten bugüne çok önemli bir kent olduğunu söyledi.

Eskişehir’in 1984’te Cer Atölyesi ile başlayan demiryolu yolculuğunun bugün Yüksek Hızlı Tren ve Eskişehir 5000 lokomotifi ile devam ettiğini vurgulayan Kaya, “Bulundukları şehirlerle gerek Sivas’ta, gerek Sakarya’da ve gerekse Eskişehir’de etle tırnak gibi olmuş bir TÜRASAŞ Bölge Fabrikaları ve demiryolları üzerinde asla oyun oynanmasına müsaade edilmeyecektir. Bizler için böyle plan ve söylentileri içeren bu durum, iktidar muhalefet ayrımı yapmaksızın, şehrimizi temsil eden tüm milletvekillerimizi duyarlılığa ve sahip çıkmaya çağırdığımız siyaset üstü bir durumdur. Birilerinin canı gerçekten böyle istiyorsa da Meclisimizin alt komisyonlarında bile şehrimizi temsil eden milletvekillerimizin asla müsaade etmeyeceklerine inanıyoruz. Çünkü demiryolları Eskişehir’imizin namusudur. İşçisiyle, memuruyla; gerek çalışanlarımız, gerek Demiryol-iş’imiz, tüm memur sendikalarımız, TÜRK-İŞ’imiz ve memur konfederasyonlarımız hepsinden de öte Eskişehir halkımız böyle teşebbüslere asla müsaade etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

M. ANIL AKSOY

AK Parti Eskişehir Milletvekili Gürcan’dan öğretmenler günü ziyareti AK Parti Eskişehir Milletvekili Gürcan’dan öğretmenler günü ziyareti