İngiltere'de tek kullanımlık plastik çatal, bıçak ve tabaklar yasaklandı İngiltere'de tek kullanımlık plastik çatal, bıçak ve tabaklar yasaklandı

Tepebaşı Belediyesi'nin belde evlerindeki kurslarda eğitim alan kadınlar, yaptıkları el işi ürünleri Hanımeli Sokak aracılığıyla Eskişehir halkıyla buluşturarak ev ekonomisine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor. Haftanın 7 günü saat 11.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet veren Hanımeli Sokakta  el emeği takı, örgü, bez çanta, aksesuar ve yiyecekler satışa çıkıyor.

"KENDİMİZE GELİR ELDE EDİYORUZ"
5 yıldır Hanimeli Sokak'da yaptığı takıları satışa sunan Hülya Sezgin, "Ben Cumartesi günleri satışa çıkıyorum ve kum boncuktan takı üretiyorum. Haftanın her günü farklı bir bayan satışa geliyor ve yaptığımız el emeği ürünleri gelire dönüştürüyoruz. Belediyemizin belde evlerinde açılan kurslarda bayanlar öğrendiklerini evlerde yapıyorlar. Tabii evde yaptıktan sonra satışa sunmak istiyoruz bunun için böyle bir yer talep ettik ve sağ olsunlar Belediyemiz de bizi kırmadı.Biz de kendimize ufak çaplı gelir elde ediyoruz" dedi.

"BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ"
Çeşitli malzemelerden geri dönüşüm sağlayarak çantalar üreten Ayfer Yılmaz, "Ben oğlumun kot pantolonlarını keserek geri dönüşüme başladım. Düğmeler, fermuarlar gibi aklınıza gelecek her şeyi değerlendiriyorum. Hem geri dönüşüm olmuş oluyor hem de aile bütçesine katkıda bulunmuş oluyoruz. Maalesef halkımız Hanımeli Sokak'ı çok fazla bilmiyorlar ve biz gelip gezmelerini istiyoruz çünkü bizim sattığımız ürünler internette ki ürünlerin yarı fiyatı ve de en önemlisi el emeği. Bize böyle bir yer tahsis ettiği için Belediyemize de çok teşekkür ederiz" diye konuştu.


BURADA ÇOK MUTLUYUZ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'a teşekkürlerini dile getiren Gülşen Yalçın, "Burada çok mutluyuz bize böyle bir yer verdiği için Başkan'ımıza çok teşekkür ediyoruz. Eşim emekli elde ettiğim gelirle eve destek oluyorum. Vatandaşlarımız burayı bilip daha çok gelirlerse daha çok mutlu oluruz" diye belirtti.

SÜMEYRA BALCI