Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in sosyal hizmet projelerinden biri olarak faaliyetlerine 2000 yılında başlayan Halk Ekmek, gerek mevcut tesis kapasitesinin artan ihtiyaca cevap verememesi gerekse teknolojisinin eskimesi nedeniyle başlattığı çalışma kapsamında yeni bir tesise kavuşuyor.

ÇYDD 35'inci yılını kutladı ÇYDD 35'inci yılını kutladı

Pazar günü açılışı yapılacak yeni fabrikada ekmek, simit ve kurabiyeden sonra şimdi de tost ekmeği üretildi. 500 gram ağırlığındaki tost ekmeği Halk Ekmek büfelerine dağıtıldı. Tost ekmeğinin fiyatı ise 20 TL olarak belirlendi.


Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı fabrika Pazar günü gerçekleştirilecek tören ile hizmete açılacak. Gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığı Halk Ekmek Fabrikasında yeni bir ürününde imalatına başlanıldı. Yaklaşık 250 bin adet üretim kapasiteli olan fabrikada somun ekmeğin yanı sıra kurabiye ve simitten sonra tost ekmeği üretimine geçildi. Yeni üretimi yapılan tost ekmekleri ambalajlı şekilde şehrin çeşitli semtlerinde bulunan büfelere dağıtıldı. Un ve unlu mamul çeşitlerinin giderek arttığı fabrikada bundan böyle tost ekmeğinin de üretimi yapılacak. Gelen talebe göre ekmek üretiminin de arttırılacağını belirten yetkililer, Pazartesi gününden itibaren fabrikanın tam kapasiteyle çalıştırılacağını söyledi. Belirlenen yen fiyatla ekmek satışlarına da başlanıldığı açıklandı. ALİ NAKİ ERDOĞAN

Muhabir: ALİ NAKİ ERDOĞAN