Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı Eskişehir’de öğrencilerle buluştu. Eskişehir Özel OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşan Gezeravcı uzay yolculuğuna dair tecrübelerini paylaştı. İl Milli Eğitim Müdrülüğünün organize ettiği programa Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun’un yanı sıra, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

TÜRKİYE GÜÇLÜBİR DEVLETTİR

Programın açılış konuşmasını Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun yaptı. Altun, “Bugün bende en az öğrencilerimiz kadar heyecanlıyım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dünya’da güçlü bir devlettir. Bugüne kadar yapamazsınız, başaramazsınız denen birçok olayı da çok şükür en güzel şekilde başarmış bir devletiz” dedi.

GELECEĞİMİZE SİZLER YÖN VERECEKSİNİZ

AK Partili Gürcan'dan operasyonda yaralanan polise ziyaret! AK Partili Gürcan'dan operasyonda yaralanan polise ziyaret!

Ülkemizin gururu ilk astronot Alper Gezeravcı ise öğrencilere seslenerek, ‘yalnızca kendiniz için değil, ülkemizin için de çalışacaksınız’ mesajı verdi. Gezeravcı, “Türkiye’nin 100. Yılında geleceğimizin teminatı olan siz kardeşlerimizin gelecekte yürüyeceğiniz her yolda, kendinize koyacağınız her hedefte bugüne kadar ısrarla yaftalanmaya çalışan özgüvenlerinizi ayağa kaldıracak ve devamında bizzat kendi imzanızı altına atacak olduğunuz bir hikayenin başlangıç noktasını anlatacağım. Sunumun merkezinde sizler varsınız. Türkiye Cumhuriyeti olarak dünyanın en zorlu jeopolitik konumlarından birinde yüzyıllarca ayakta kalmayı başarabilmiş güçlü bir devletiz. Özellikle son 20 yılda agresif bir şekilde büyüyen, böylesine istisnai bir alanda güçlü bir devletin mahrum kalması söz konusu olamaz. O yüzden geleceği bugünden doğru planlayarak başarının basamaklarını yalnızca kendiniz için değil ülkemiz için de hızla çıkacaksınız” vurgusu yaptı.

Kaynak: HABER MERKEZİ