23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk milletinin egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Atatürk 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı milletin geleceği olan çocuklara armağan etmiştir. Biz de 23 Nisan’da vatandaşlara bu tarihin önemini sorduk. İşte cevaplar…

EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR GÜN

HAKAN SARI: 23 Nisan Atatürk’ün emanet ettiği ve hediye ettiği dünyada eşi benzeri olmayan bir gün aynı zamanda meclisin kurulduğu tarih. Atatürk’ün değerini anladığımız ve çocuklara aşıladığımız değerli bir gün. Atatürk bu bayramı çocukların özel bir günü olmasını istediği için, bir mesaj amacıyla armağan etmiş olabilir.

23 NİSAN BENİ MUTLU EDİYOR

AZRA YAĞMUR YAKAR: Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarih. Atatürk çocukların da bayramı olmasını istediği için bu bayramı bize hediye etti. Bugün okulda gösteri yaptım, şiirler okuduk ve şarkılar söyledik. 23 Nisan beni mutlu ediyor.

Odunpazarı’nda TÜM BEL SEN ile toplu iş sözleşmesi imzalandı Odunpazarı’nda TÜM BEL SEN ile toplu iş sözleşmesi imzalandı

ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ

ŞENOL KOÇAK: Bu bayram Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği önemi gösteriyor. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı o nedenle bayramı kutluyoruz. Çocuklar geleceğimiz o nedenle onlara emanet edilmiş.

İYİ Kİ TÜRK’ÜZ

TAYYİP GENÇ: Bu bayramın tarihteki önemi büyük meclisin açıldığı tarih. Atatürk çocuklara armağan etti çünkü o farklı bir lider. İyi ki Türk’üz. 23 nisan kutlu olsun.

KURTARICIMIZ ATATÜRK

MEHMET ÖNDOĞAN: Bu bayram çocuklar hem bizim hem de tüm milletlerin geleceğidir. O geleceği onların üzerine rahat bir şekilde verebilmek için bu bayram onlara verilmiş. Bunu ilk gören ve tespit eden de kurtarıcımız Atatürk olmuştur.

Muhabir: HÜSAMETTİN POLAT