Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Eylül’de Türkiye'de Covid-19’un Eris varyantının görüldüğünü duyurdu. Bakan Koca’nın açıklamasından sonra gündeme gelen aşı tartışmaları vatandaşları ikiye böldü. “Tekrar aşı olmak ister misiniz?” diye sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, artık aşı olmak istemediklerini, virüs kadar aşıların da kendilerini tedirgin ettiğini ifade etti.

Sıdıka Tokgöz

Meclis'ten TikTok adımı Meclis'ten TikTok adımı

“Aşı olmak isteriz. Öbür aşılar bize bir şey yapmadı. Covid geçirmedik. Zorunlu olursa aşı oluruz. Virüs tedirgin ediyoruz. Hastanelere giderken maske takıyoruz, tramvayda da hep takıyorum.”

Hatice Sivritepe

“Tedirgin oluyorum. Maske takmaya başladım tramvaylarda. Tekrar aşı olmam ama. Daha önce 4 tane oldum. Rahatsızlandım hatta. Belki ama aşı olmak istemem. Aşı da bizi tedirgin ediyor.”

Cafer Sivritepe

“Ben beş tane aşı oldum. Bundan sonra olmak istemiyorum. Virüs tedirgin ediyor. Yaşım 72. Maske takıyorum kalabalık yerde. Aşıdan korkmuyorum ama bu kez olmak istemiyorum artık.”

Mevlüde Tan

“Virüs beni korkutmuyor. Artık maske de takmam aşı da olmam kesinlikle. Daha önce dört tane aşı oldum. Kalbimde bir sıkıntı oldu. Alman aşısından sonra kalp doktoruna gittim. Artık olmam aşı.”

Mehmet Erçelebi

“Virüs beni korkutmuyor. Daha önce üç tane aşı oldum. Zorunlu derlerse olmak zorunda kalırım ama zorunlu olmazsa aşı olmak istemem. Aşılar biraz korkutuyor. Ne olduğunu bilmiyoruz.”

MELTEM KARAKAŞ