Eskişehir'de araması olan 139 kişi yakalandı Eskişehir'de araması olan 139 kişi yakalandı

Hayat pahalılığının artması karşısında her geçen zorlandığını ifade eden vatandaşlara "Sizce Türkiye'de ne ucuz?" diye sorduk. Vatandaşlar ucuz bir şey kalmadığını ve her şeye zam geldiğini ifade ederken bazı vatandaşların "Ucuz kalan tek şey 'emek' cevabı dikkat çekti. İşte vatandaşın görüşleri...

HİÇBİR ŞEY KALMADI

FEHMİ ÖZÇELİK: Ne kaldı ki? Hiçbir şey kalmadı. Kiralar aldı başını gitti, kurban fiyatları aldı başını gitti. Geçen yıl 8 bin olan kurban fiyatları 16 bin oldu. Ucuz bir şey kalmadı. 66 yaşındaki hanımım kurban kesebilmek için tarlada çalışıyor. Yiyecek fiyatlarını zaten saymıyorum bile.

EKMEK BİLE 9 TL

SERPİL GÜLEÇ: Hiçbir şey ucuz değil. Fiyatlar çok uçuk. En ucuz sayılan ekmek bil 9 TL iken ucuz ne olabilir? Eskisi gibi kalan ucuz diyebileceğim hiçbir şey kalmadı artık. Paranın değeri yok ki ucuz bir şey olsun.

İNSAN DEĞERİ UCUZ

AYŞE OKAN: İnsan değeri ucuz. En kıymetli biziz sözde ama en değerini kaybeden de biziz. Fiyatlar yerinde durmuyor. Esnafı da suçlamıyorum o da haklı. Onun da maliyeti arttı. O ne yapsın?

EMEĞİN KARŞILIĞI ALINMIYOR

MUSTAFA ÖZKAN: Türkiye’de ucuz tek bir şey var o da ‘emek’. Ucuz bir şey yok. İnsana değer veren yok. İnsanların çalışmalarının bedeli verilmiyor. Emekli yıllarca verdiği emeğin karşılığını alamıyor. Asgari ücretli işçiliğinin karşılığını alamıyor.

Muhabir: CANER AKSU