Eskişehirspor yönetiminden bayram öncesi jest! Eskişehirspor yönetiminden bayram öncesi jest!

Eskişehirspor-Karadeniz Ereğli maçının 1-1 sona ermesinin sonrası gelen yoğun tepkiler üzerine Erkan Koca başkanlığındaki Siyah Kırmızılı yönetim kongre karar almıştı. Bu kararın almasının ardından Belediye Başkanları Ayşe Ünlüce, Kazım Kurt ve Ahmet Ataç, şehrin önde gelen isimlerini bir araya getirerek kulübün kurtuluşu için kritik toplantılar gerçekleştirmişti. Yapılan bu toplantılar sonucunda belediye başkanlarının ve ileri gelenlerin onayıyla Ulaş Entok Es Es’in başkan adayı olarak açıklanmıştı.

İlk hedef üst lige çıkmak

20 Mayıs Pazartesi günü Eskişehir Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının ardından Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Es Es’in yeni başkanının Ulaş Entok olacağını ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından aynı gün ES TV’de yayınlanan 90+3 programına telefonla bağlanan Entok, “Bu kadar insan bir araya gelmişken, yıllardır özlenen tablo oluşmuşken ben bu görevi kabul edemem diyemezdim. İlk hedef üst lige çıkmak” açıklamasında bulundu.

Ekibi oluşturmaya çalışıyor

Ortak aday olarak belirlenen Ulaş Entok, yönetim kurulunu oluşturma adına hazırlıklarını sürdürüyor. Yönetim çalışması dün yapılması planlanan genel kurullara yetişmedi ve bu hafta da hummalı çalışmaların devam edeceği bilgisi edinildi. Dün yapılacak olan  Olağan Mali Genel Kurul ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul için salona ise sadece 26 kişi geldi. Çoğunluk sağlanamadığından dolayı da genel kurulların ertelendiğini Eskişehirspor Muhasebe Müdürü Gökay Mehmet Şahin duyurdu.

Kaynak: SPOR SERVİSİ