Eskişehirspor’da 2024-2025 sezonunda şampiyonluğa oynayacak olan transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ulaş Entok başkanlığındaki Siyah Kırmızılı Yönetim ve Teknik Direktör Ergun Ortakcı tarafından belirlenen isimlerle görüşmeler yapılıyor.

20’den fazla transfer yapılacak

Yeni sezon kadrosunu oluşturmak için 20’den fazla transfer yapacak olan Eskişehirspor’da listede birçok futbolcu bulunuyor. Siyah Kırmızılı takımın Polatlı Belediyespor’da forma giyen Cengizhan Avcı ve Uğur Yalçın ile ilgilendiği öğrenilmişti. Öte yandan Teknik Direktör Ergun Ortakcı Cengizhan’ı takımda istemezken, yönetimin ise Uğur Yalçın’dan vazgeçtiği bilgisi edinildi.

Yüksek ücret istiyor

Siyah Kırmızılı takımın forvet hattı için Necati Önal düşünülüyor. Transfer edilmek istenilen Necati Önal ile görüşmeler devam ediyor. 2 sezon önce Anadolu Üniversitesi’nde iz bırakan ve gol kralı olan Necati bu sezon ise Çorlu 1947 Kulübü’nde forma terletmişti. Es Es, Necati’yi isterken 27 yaşındaki futbolcunun yüksek bir ücret talep ettiği öğrenildi. Necati’nin yüksek ücret talebinin ardından ise görüşmeler tıkandı.

O isimle görüşme yapılmadı

Yine Siyah Kırmızılı kulübün transfer listesinde bulunan isimlerden olan Nizamettin Akgül. Anadolu Üniversitesi’nden Sultabeyli’ye transfer olmuştu. Nizamettin kanatlarda görev yapıyor ancak Eskişehirspor yönetimi Nizamettin ile şimdiye kadar görüşme gerçekleştirmedi. Yönetimin kanatlarda listenin başındaki adaylarla görüşeceği bilgisi edinildi.

Odunpazarı’nda ’Yaz Atölyeleri’ ile çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor Odunpazarı’nda ’Yaz Atölyeleri’ ile çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor

Görüşmeler çıkmaza girdi 

Takımın forvet hattına düşünülen bir diğer isim olan Timur Kosavalı’nın transferinin ise çıkmaza girdiği öğrenildi. Hal böyle olunca da Eskişehirspor yönetimi ve teknik heyetin Timur’dan vazgeçtiği ve başka isimlere yöneldiği gelen bilgiler arasında bulunuyor.

İndirime giderse imza attırılacak

Anadolu Üniversitesi’nde başarılı bir sezon geçiren Umut Akpınar da Eskişehirspor’un transfer listesinde yer alıyor. Siyah Kırmızılı yönetimin kadrosuna katmak istediği Umut’un ise yüksek rakamlar istediği öğrenildi. Yönetim ile Umut arasında pazarlıklar devam ediyor. Umut indirim yaparsa yönetim Umut ile masaya oturacak ve resmi imza atılacak.

Kaynak: SPOR SERVİSİ